Adventní trhy & Rozsvícení vánočního stromu – fotogalerie

Zhruba týden před konáním adventních trhů většina pořadatelů, návštěvníků akce i trhovců začíná sledovat předpověď počasí. Letos byla příznivá. Hlásí padání sněhu a nižší teploty. Konečně to snad vyjde, napadlo většinu. Během nákupů u stánků, i při poslechu koncertů bude na zámeckém nádvoří to pravé zimní kouzlo.

Bezprostředně před akcí meteorologové varují, že do rána napadne až 50cm. Mezi pořadateli zavládla lehká nervozita. Do té doby se z nádvoří už třikrát odklízel sníh a to vše maximálně frézou, těžší technika sem nesmí. 

Nejintenzivnější přípravy vypukly v sobotu ráno, sehnala se každá volná ruka. Informační centrum se změnilo na telefonní ústřednu a zjišťovalo kdo dorazí a kdo kvůli kalamitě svou účast vzdává. Díky velkému nasazení všech se ve 14 hodin pomyslně otevřela brána zámeckého nádvoří přesně tak jak předpovídal program.

Dál už vládla jen ta očekávaná příjemná ladovsky kouzelná atmosféra, zněly koledy a smích přátel, všude voněl svařák, medovina nebo domácí cmunda. Závěr dne patřil tradičně rozsvícení stromku na náměstí. 

Děkujeme, že jste si užili adventní trhy spolu s námi.  

Město Pacov / Foto: Zdeněk Hůša