Pacov se rozloučil s létem

Třináctka neznamenala pro Rodinné centrum Sovička v sobotu 27. srpna žádnou smůlu. 13. ročníku Pohádkového odpoledne se totiž zúčastnilo historicky nejvíce dětí. Přes 270 kartiček na zapisování splněných úkolů rozdaných při vstupu do pohádkové cesty v zámeckém parku je toho důkazem.

Kromě 10 pohádkových stanovišť byl připraven doprovodný program od místních spolků (Pacovští Honzíci, chovatelé) a další workshopy. Pro milovníky zvířat byly celé odpoledne k dispozici ukázky dravců, projížďky na koni nebo tanečky a focení se slonem (modrým, ve velikosti XS).

Podiový program zahájil Milan Řezníček. Výběrem písniček, choreografií i citem pro zaujetí dětských návštěvníků by se ho směle dalo uvést jako nástupce Michala z Kouzelné školky, minimálně u nás na Vysočině.

Koncert Báry Basikové odstartoval v 19.30. Bára publikum překvapila hned po první skladbě svou spontánností, když pozvala na podium i děti, aby si s ní zazpívaly a zatančily písničku Bosa Nova z muzikálu Starci na chmelu. Následovaly další Bářiny i převzaté skladby. Přestože text písně „Když se snáší déšť“, která také zazněla, všichni návštěvníci prožili intenzivně na vlastní kůži, nenechali se odradit, vydrželi do konce koncertu a svým upřímným potleskem si vyžádali i přídavek.

Poslední částí večera bylo vystoupení kapely TH!S. Hard-rocková parta spolužáků hrála především vlastní tvorbu a jednotlivé skladby vtipně prokládal jeden z jejích členů herec a moderátor Vojta Kotek.

Závěrem si dovolujeme poděkovat paní Ivaně Kumžákové z Rodinného centra Sovička. Shánět dobrovolníky na pohádková stanoviště nebo ke stánkům s občerstvením je rok od roku těžší. Bez jejího úsilí bychom se mohli brzy rozloučit nejen s létem, ale i s celou akcí.

Děkujeme všem, kteří přispěli dobrovolnou částkou na vstupné, i všem kteří svou účastí podporují společenské dění ve městě.

Kompletní fotogalerii přineseme na začátku týdne.

Kulturní tým