„Já chci tančit zimou i létem…“

Ne, tématem článku není televizní show Stardance ani taneční výkony zpěváka Mirai.
Tématem je část textu jeho písně, která se naštěstí při dalším tanečním kurzu pro mládež nenaplnila. V Pacově se tančilo jen na podzim, na zimu ani léto tentokrát nedošlo. I když absolventi tanečních 2020 by si letní věneček v červenci určitě rádi zopakovali.

Takřka za pět minut dvanáct se tedy závěrečná slavnostní lekce kurzu tanečních pro mládež 2021 odehrála, sice za přísných opatření, ale podle plánu, a to 19. listopadu.


Kurz pod vedením tanečního mistra Mgr. Václava Žoudlíka a jeho taneční partnerky z taneční školy Dance Art navštěvovalo během deseti výukových lekcí zhruba 25 mladých párů. U všech se průběžně testovalo nejen jejich nadání k tanci, ale také odolnost vůči viru.
Kvůli dále trvajícím opatřením a pandemii covid byly páteční večery na sokolovně od září dva a půl měsíce v podstatě jediným kulturním vyžitím pro teenagery ve městě.


Mladým absolventům obou kurzů nabízí taneční škola možnost pokračovat v tanečních pro pokročilé v Pelhřimově (více na stránkách www.danceart.cz). Pro ty ostatní budou připraveny další taneční na podzim 2022 a věříme, že se všem podaří „projít bez starostí celým širým… kurzem“.


Kulturní tým města Pacova