Fotogalerie Pacovský okruh & Pacovský region

V sobotu 18. června se v Pacově uskutečnily dvě již tradiční akce – XIX. ročník Pacovského okruhu, který přivítal milovníky historických motocyklů a XIV. ročník Pacovského regionu. Od 14 hodin pak proběhla v zámecké kapli sv. Václava vernisáž výstavy Jan Zoubek a přátelé.

Začínáme tedy fotografiemi ze startu Pacovského okruhu.

Úderem sobotní 14. hodiny byla v zámecké kapli sv. Václava slavnostně zahájena výstava Jan Zoubek a přátelé. Kurátorem výstavy je Filip Zoubek.

Jan Zoubek se po čtyřech letech vrací do Pacova, aby s přáteli oslavil své 80. narozeniny, jak jinak nežli společnou výstavou v krásných prostorách zámecké kaple. Na výstavě se Jan symbolicky ohlíží za mnohaletou historií své tvorby. Mezi vystavenými artefakty najdeme decorsie, rytiny do skla, kresby s portréty vnoučat, olej na plátně i originální dřevěné svícny.

Pozvání na společnou výstavu přijali následující umělci, které s Janem Zoubkem pojí letitá přátelství, společné vzpomínky a vřelý vztah k městu Pacov: MgA. Bronislava Bakule Malá, Ditta Kůtová, Zbyněk Dvořák, Jan Kamír, Mgr. Tomáš Šmilauer, Mgr. Tom Šmilauer, Ivan Šmilauer.

Úvodní slovo pronesl a vernisáží provázel ředitel Městského muzea Antonína Sovy v Pacově Bc. Vlastimil Simota a o hudební doprovod se postaral Jan Kysela, přední český hráč na akustickou kytaru a představitel stylu Fingerpicking. Dále vystoupil Vlastimil Simota starší s autorským přednesem poezie.

Výstava potrvá do 2. září 2022.

V 15 hodin byl místostarostou města Pacova Ing. Lukášem Vlčkem zahájen Pacovský region a hned poté následovalo vystoupení kapely Babouci. V 17 hodin zazpíval Pěvecký sbor Slavík pod vedením Mgr. Lenky Klátilové.

V areálu Zámecké zahrady byl pro děti připraven skákací hrad, lezecká stěna, k vidění byly vojenské veteránské vozy. Pacovští dobrovolní hasiči zde měli svůj zásahový vůz a děti měly možnost vyzkoušet si stříkání na terč. Rodinné centrum Sovička nabízelo workshopy a malování na obličej. Nechyběla prezentace Farní charity Pacov, Centra LADA a Českého svazu chovatelů, základní organizace Pacov. Pacovští Honzíci postavili v horní části zahrady své malé mobilní florbalové hřiště.

Po 17. hodině předvedly děti ze Střediska volného času Síť Pacov své vystoupení ve stylu Streetdance. Poté již začal na pódiu kouzlit s bublinami Matěj Kodeš. Dětský pěvecký sbor Sluníčko zazpíval po 18. hodině. Mažoretky Leontýnky předvedly pacovskému publiku své sestavy před odjezdem na Mistrovství světa do chorvatské Crikvenice – držíme palce! V rámci Tančírny s DanceArtem jste si mohli zdokonalit své taneční dovednosti a byť není travnatá plocha ideálním místem pro tanec, byla slušně zaplněna.

A jdeme do finále! Hlavním bodem programu byl koncert Petry Janů, po němž si pároví akrobaté svým tematickým vystoupením dovolili připomenout Pacovský okruh. Poté již stylově přivítal starosta města Tomáš Kocour s místostarostou Lukášem Vlčkem na pódiu kapelu Sto zvířat, která uvedla pacovské publikum do příslovečného varu. Závěr večera obstaral moderátor celého dne a DJ Roman Anděl.